Школа се састоји од два издвојена објекта - школске зграде, где ученици похађају наставу, и интерната, где ученици станују, а који су на међусобној удаљености од око 1800м.
Школска зграда Војне гимназије смештена је на Топчидерском брду, у прекрасном природном амбијенту између Сењака и Дедиња, некадашњем излетишту српских владара. Зграда потиче из периода Краљевине Србије, када се користила као Прва мушка гимназија краља Александра I Карађорђевића.
О архитектури и ентеријеру школске зграде Војне гимназије довољно говори
изјава Председника Црвеног крста у Друштву народа господина Георга Милсона, приликом посете школи 24.03.1936. године:

" Нигде нисам видео тако лепо уређену гимназију,
мада сам пропутовао све земље света."

Интернат Војне гимназије, који је изграђен у савременом архитектонском стилу, смештен је у Хумској улици, измеду Аутокоманде, Железничке станице "Прокоп" и Булевара мира, преко пута стадиона "Партизан". Поред организованих ваннаставних активности у самом интернату, таква локација омогућава ученицима да упражњавају друштвене, спортске и културне активности у целом граду.

Локација интерната    Локација школе

ИНТЕРНАТ - ЛОКАЦИЈА                                  ШКОЛА - ЛОКАЦИЈА