Свети Сава 2018.

У Војној гимназији прослављен Свети Сава

27. 01. 2018

Лицем на Савиндан, 27. јануара 2018., у свечаној сали Војне гимназије на Топчидерском брду у Београду најсвечаније је прослављен Свети Сава, први српски Архиепископ и Просветитељ (1174-1235), заштитник школа и просвете уопште.

Чин освећења кољива и резања славског колача обавили су свештеници: протојереј Илија Шмигић и војни свештеник при Војној гимназији и вероучитељ, јереј потпоручник Славко Папић. Чину су присуствовали и јереј капетан Немања Петровић војни свештеник при Војној академији.

Кумови овогодишње славе у Војној гимназији били су капетан Млађан Војт и јереј потпоручник Славко Папић.

Обреду су присуствовали државни секретар МО Бојан Јоцић, начелник Универзитета одбране генерал-мајор Младен Вуруна, начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић са  члановима колегијума, начелници и представници управа Министарства одбране и Војске Србије,  пензионисани припадници Војне гимназије, представник Општине Савски венац, представници средстава јавног информисања, као и сви професори и ученици Војне гимназије.

Све њих је поздравио начелник Војне гимназије пуковник Мирослав Гвозденовић, који је  изразио радост због обележавања Савиндана и позвао наставнике и ученике да и даље поносно корачају путем који је трасирао утемељивач српске државе, цркве и школе.

У наставку  је одржана пригодна академија  коју су приредили ученици Војне гимназије.

« Фебруар 2018 »