Школска слава

Ђаци Војне гимназије прославили Савиндан

27. 01. 2015

Војна гимназија у Београду данас је обележила школску славу - Савиндан, у част Светог Саве, утемељивача образовања и првог српског архиепископа. На свечаности, којој су присуствовали ректор Универзитета одбране генерал-мајор Младен Вуруна, начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић, начелници управа Министарства одбране, представници Војске Србије, државне управе и града, гостима се обратио и заступник начелника Војне гимназије мајор Мирослав Ћитић.

Слављу је претходила Светосавска литургија у Храму светог Архангела Гаврила, којој су присуствовали ученици и професори.

Честитајући школску славу, мајор Ћитић је професорима и ђацима поручио да наставе да следе пут који је трасирао највећи српски просветитељ Свети Сава, који је живот на двору заменио мисијом просвећења и себе и нашег народа.

Славски колач је, у присуству професора и ђака, преломио епископ Арсеније.

Затим је у кино-сали Школе изведена Светосавска ђачка приредба. Сви присутни су уживали уз богат и надахнут програм који су припремили ученици Војне и Спортске гимназије обогаћен гостима приредбе, Хором студената славистике Филолошког факултета, као и двојице гуслара, чланова гусларског удружења.