Јуниорско Првенство Србије 22

УСПЕСИ СТРЕЛАЦА ВОЈНЕ ГИМНАЗИЈЕ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ

18. 07. 2022

На Јуниорском првенству Србије у стрељаштву које је одржано у Новом Саду 16. и 17. јула 2022. године, ученици Војне гимназије били су веома успешни и још једном потврдили врхунску форму и да су заслужено већ дуги низ година међу најбољим младим стрелцима наше земље. Резултати припрема реализованих током Летњег кампа у стрељаштву (Нови Сад, 05-17. јул 2022. године) и континураног рада, талента и мотивисаности наших ученика нису изостали ни на овом такмичењу.

У надметању стандардним пиштољем на 25-метарском стрелишту ученик 46. класе Владимир Ћурчин освојио је сребрну медаљу, док је бронзу освојио ученик 49. класе Дамјан Ескић. Поред овог успеха, Дамјан је освојио брозану медаљу и у гађању малокалибарским спорт пиштољем.

У дисциплини малокалибарски спорт пиштољ екипа стрељачког клуба Војне академије „Академац“ освојила је златну медаљу, а велике заслуге за то припадају Владимиру и Дамјану. Дамјан је био и члан екипе „Академца“ која је освојила друго место екипно у дисциплини малокалибарски пиштољ слободног избора.

У женској конкуренцији, у дисциплини малокалибарски пиштољ слободног избора,  у саставу екипе „Академца“ која је одбранила титулу првака Србије, биле су ученица 46. класе Хелена Мишчевић и ученица 47. класе Зорана Глишић. Највећи успех у појединачној конкуренцији остварила је Хелена заузевши треће место.