МЕДАЉЕ ЗА УЧЕНИКЕ ВОЈНЕ ГИМНАЗИЈЕ НА АТЛЕТСКОМ МИТИНГУ

15. 12. 2022

На данашњем Дворанском атлетском митингу Војне академије, који је одржан у Атлетској дворани ове високошколске образовне установе, још једном су заблистали спортисти Војне гимназије.

У јакој конкуренцији, такмичећи се са кадетима Војне академије, студентима Факултета спорта и физичког васпитања и ученицима ССВШ „1300 каплара“, наши атлетичари освојили су медаље у готово свим дисциплинама у којим су се такмичили.

У трци на 400 метара матурант Војне гимназије Лав Стојановић освојио је прво место, док је ученик трећег разреда Филип Гогић кроз циљ прошао други. Ученик трећег разреда Стефан Новковић заузео је друго место у трци на 1500 метара.

Сјајне резултате оствариле су и атлетичарке Војне гимназије. У тркама на 60 и 800 метара наша матуранткиња Јована Ћировић заузела је трећа места, док је ученица трећег разреда Тијана Перески била трећа у трци на 800 метара. У скоку у даљ ученица трећег разреда Бојана Мирковић заузела је треће место, док је њена колегиница из разреда Теодора Илић била трећа у трци на 400 метара.

Екипа микс штафете Војне гимназије у саставу: Лав Стојановић, Душан Марјановић, Јелена Прпа и Бојана Мирковић освојила је прво место.

Наши атлетичари још једном су показали да се у клупама и на спортским теренима Војне гимназије школује и на прави начин припрема за даље школовање будућност Војне академије и Војске Србије.

Честитамо свим учесницима и стручном активу наставника физичке културе Војне гимназије на оствареним резултатима!