Посета Милану

Трећи дан у Милану

14. 12. 2012

Већ трећи дан наши ученици деле собе са италијанским ученицима и препуни су утисака. Синоћ су са њима ишли на пицу. То је традиционални начин вечере средом у овој школи, наравно само за ученике који то желе, остали обедују у ресторану.
Италијанске колеге су комуникативне и дружељубиве. Од свих наших блага они знају само за Косово. Питају какве су девојке у Београду.
Трећег дана наше посете у школу је дошао Начелник њихове Војне академије што је за њих предтављало велику обавезу.
Након свакодневних разговора о систему образовања у Италији и Србији пошли смо у посету капели у којој је слика "Тајна вечера" познатог сликара Леонарда Да Винчија. Призор неописив. Систем обезбеђења и слика наравно остављају
посматрача без текста.
Затим су се низали сликари и вајари: Модељани, Микеландјело, Каравађо и други.
Посетили смо и Миланску тврђаву са огромним музејом. Након целодневног културног програма, поново друзење са кадетима из Италије и утисци о протеклој контроли. Сви су весели, сигурно је све протекло по плану!
ПС
Опростите што са најатрактивнијих места нема фотографија, "
no foto"!

Информације