Интернат председниок републике

Председник Републике Србије у посети Војној гимназији

10. 06. 2018

Председник Републике Србије и врховни командант Војске Србије Александар Вучић посетио је данас у пратњи министра одбране Александра Вулина интернат Војне гимназије где је у току прва фаза реконструкције смештајних капацитета. Председник Вучић сагледао је динамику и квалитет радова и дао смернице које се односе на даље кораке ка унапређењу квалитета образовања и услова живота ученика Војне гимназије и Средње стручне војне школе.

Он је позвао младиће и девојке, који желе да постану професионални припадници Војске, да дођу у Војну гимназију и Војну академију јер ће им бити омогућени најбољи услови школовања, а држава ће настојати да им кроз повећање плата и решавање стамбених питања адекватно реши стамбене потребе.Вучић је охрабрио све старешине да наставе да се боре за децу која уче у војним школама, и граде њихово знање, још снажније и енергичније, јер баш како пише овде, на улазу у Војну гимназију „ Знање је наше оружје ".  У том случају, како је рекао, нећемо имати разлога да бринемо за нашу будућност.

Врховни командант искористо је прилику и да се сретне са ученицима Војне гимназије и Средње стручне војне школе од којих је, из прве руке сазнао о условима у којима се школују и живе. Он је изразио задовољство што та деца долазе из свих крајева наше земље, па и са Косова и Метохије.

« Август 2018 »