Завршна свечаност ученика 39. класе

Свечаност поводом завршетка школовања 39. класе Војне гимназије

08. 06. 2015

Дана 6.6.2015. године, у свечаној сали Војне академије одржана је свечаност поводом завршетка школовања 39. класе Војне гимназије. Свечаности су присуствовали гости: представници Министарства одбране, Војне академије, родитељи, запослени у Војној гимназији и ученици. Свечаност је отворио начелник Војне гимназије пуковник Мирослав Гвозденовић.

Најбољи у рангу Младен Шебек, који ће своје школовање наставити на Медицинском факултету ВМА, обраћајући се у име колега, рекао је да је срећан што је 39. класа положила испит зрелости, а да су томе велики допринос дали сви наставници, стрешине и руководство Војне гимназије, за коју је оценио да је установа која веома успешно од младих људи ствара особе спремне да се суоче са животним искушењима.
Други и трећи у рангу били су Банислав Стојковић и Милош Басарић.

Скупу су се обратили и начелник класе мајор Радослав Јоцић, разредни старешина професор Младен Стефановић, мајка Борка Никитовића – Зора Никитовић и на крају начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић.

Најбољим ученицима додељене су пригодне награде, а првом у рангу госпођа Зора Никитовић је доделила новчану награду Фонда "Потпоручник Борко Никитовић".

Свечаност су улепшали ученици Војне гимназије који су својим друговима приредили леп забавни програм.

Наша 39. класо СРЕЋНО у даљем школовању! Верујемо у вас!