Завршна свечаност - 36. класа

36. класа - завршна свечаност

04. 06. 2012

У свечаној сали Војне академије у Београду, одржана је свечаност поводом завршетка школовања 36. класе ученика Војне гимназије. Уз матуранте, професоре и старешине, свечаности су присуствовали и начелник Војне академије генерал-мајор Младен Вуруна, као и владика Атанасије (Ракита).

Обраћајући се матурантима, начелник Војне гимназије пуковник Милан Стевић истакао је да је овај период живота одлучујући за њихов даљи животни пут и поручио им – да ће школа остати део њих, а они њена 36. класа.

Запажене резултате током школовања постигли су Александар Благојевић, најбољи ученик у класи, Стефан Кикић и Милан Кокић као други и трећи ученици у рангу 36. класе матураната. Награде им је уручио начелник Војне академије генерал Вуруна.

Награда Фонда „Потпоручник Борко Никитовић“ уручена је најбољем у класи Александру Благојевићу. За младог матуранта то је друго признање Фонда који је добио име по трагично настрадалом младом официру, ученику генерације Војне гимназије и најбољем студенту 44. класе Војне академије.

Благојевић је нагласио да му је част што се обраћа у име генерације матураната Војне гимназије и истакао да је сигуран да су професори поносни на њих. Присутнима су се обратили и начелник 36. класе мајор Милоје Илић и професорка Милица Манчевић, у име разредних старешина.

За уметнички програм на свечаности били су задужени хор ученика и литерарно-музичка секција Војне гимназије.

Срећно 36.класо!

36. класа - завршна свечаност

Информације

Обавештење за други део селекције кандидата за упис у ВГ