Škola se sastoji od dva izdvojena objekta - školske zgrade, gde učenici pohađaju nastavu, i internata, gde učenici stanuju, a koji su na međusobnoj udaljenosti od oko 1800m.

Školska zgrada Vojne gimnazije smeštena je na Topčiderskom brdu, u prekrasnom prirodnom ambijentu između Senjaka i Dedinja, nekadašnjem izletištu srpskih vladara. Zgrada potiče iz perioda Kraljevine Srbije, kada se koristila kao Prva muška gimnazija kralja Aleksandra I Karadordevića.

O arhitekturi i enterijeru školske zgrade Vojne gimnazije dovoljno govori
izjava Predsednika Crvenog krsta u Društvu naroda gospodina Georga Milsona, prilikom posete školi 24.03.1936. godine:

" Nigde nisam video tako lepo uređenu gimnaziju,
mada sam proputovao sve zemlje sveta."

Internat Vojne gimnazije, koji je izgrađen u savremenom arhitektonskom stilu, smešten je u Humskoj ulici, izmedu Autokomande, Železničke stanice "Prokop" i Bulevara mira, preko puta stadiona "Partizan". Pored organizovanih vannastavnih aktivnosti u samom internatu, takva lokacija omogućava učenicima da upražnjavaju društvene, sportske i kulturne aktivnosti u celom gradu.

Локација интерната    Локација школе

INTERNAT - LOKACIJA                                  ŠKOLA - LOKACIJA

PUT OD ŠKOLE DO INTERNATA

???print_version???