сеча колача

У Војној гимназији прослављен Свети Сава

27. 01. 2016

Лицем на Савиндан, 27. јануара 2016, у свечаној сали Војне гимназије на Топчидерском брду у Београду најсвечаније је прослављен Свети Сава, први српски Архиепископ и Просветитељ (1174-1235), заштитник школа и просвете уопште.

Чин освећења славског колача обавили су свештеници: Јован Бабић, бивши вероучитељ у Војној гимназији, а сада парох при храму св. Архангела Гаврила код интерната Војне гимназије; затим Немања Петровић, војни свештеник при Војној академији и вероучитељ у Војној гимназији, Иван Аврамовић, такође војни свештеник, и протођакон Радомир Ракић, главни и одговорни уредник Информативне службе Српске  цркве.

Кумови овогодишње славе у Војној гимназији били су старији водник прве класе Игор Јовановић и војни службеник Миланка Шкркић.

Чину освећења и резања славских колача присуствовали су помоћник министра за људске ресурсе  г. Милош Јанковић, начелник Универзитета одбране генерал-мајор Младен Вуруна, начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић са  члановима колегијума,   начелници управа Министарства одбране и Војске Србије, представници Минстарства просвете, науке и технолошког развоја РС,  пензионисани припадници Војне гимназије,  представници МУП-а, представник Општине Савски венац, представниици средстава јавног информисања, као и сви професори и ученици ових просветних установа.

Све њих је поздравио начелник Војне гимназије пуковник Мирослав Гвозденовић, који је  изразио радост због обележавања Савиндана и позвао наставнике и ученике да и даље поносно корачају путем који је трасирао утемељивач српске државе, цркве и школе.

У наставку  је одржана пригодна академија  коју су приредили ученици Спортске  и Војне гимназије.

« Септембар 2017 »