Интернат - трпезарија

Посета Патријаршији

02. 03. 2012

У сусрет празнику Св. Симеона Мироточивог, а на основу Годишњег програма сарадње Војне гимназије и Архиепископије београдско-карловачке, уприличен је у Патријаршијском двору свечани пријем за ученике 38. класе Војне гимназије, њихове старешине и професоре код Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја и Епископа хвостанског Г. Атанасија.
Вечерњем богослужењу у Саборној цркви Св. Архангела Михаила присуствовало је сто младића који су се поклонили моштима великог српског војсковође Св. кнеза Лазара и других светих.
Сусрет ђака, који су сви без изузетка то сами хтели, са Патријархом Иринејем, био је величанствен. Појци, сачињени од ученика који прате секцију веронауке, а којих је највише из 38. класе, показали су велико умеће на пољу православног и народног појања.
Његова Светост није крио радост због присуства ''овако дивне омладине'' како их је окарактерисао, и похвалио их за добре изборе које су у својим младим годинама направили, да се баве изузетно часним позивом официра и да на путу ка том циљу без ограничења користе богате духовне ризнице Српске цркве.
У име Војне гимназије Патријарху се захвалио заменик начелника потпуковник Драган Јовановић, а у име 38.класе њихов начелник мајор Игор Михајловић, који су истакли колики значај има сарадња са црквеним просвеним телима за образовно-васпитни процес у Војној гимназији.

« Јануар 2017 »